Majówka przy fontannie i bal wiosenny 


Afisze – majówka i bal

 

Kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie nominowany do nagrody w konkursie Zabytek Zadbany !


 

 

kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie
Kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie

 

 

Wśród czterech obiektów zabytkowych  z całej Polski nominowanych w 2018 roku w konkursie Zabytek Zadbany w kategorii utrwalenie wartości zabytkowej obiektu znalazł się miłkowski kościół parafialny.

Ogromna w tym zasługa kiędza proboszcza Zbigniewa Kuleszy, który niemałym wysiłkiem doprowadził kościół do obecnej świetności, oczywiście przy zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców.

 

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Zwycięzców konkursu Zabytek Zadbany poznamy podczas uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 18.04.2018.
Odrestaurowane epitafia laborantów - kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie
Odrestaurowane epitafia laborantów – kościół parafialny Świętej Jadwigi Śląskiej w Miłkowie

 

 

 

 


 

„Betlejemska dobranocka”  na fotografiach


„Betlejemska dobranocka” – miłkowskie jasełka 2017

Tym razem możemy wrócic do wielkiego widowiska  szkolno-przedszkolnych jasełek za sprawą relacji fotograficznej.

 


„Betlejemska dobranocka” – miłkowskie jasełka 2017


 

 

 


Koncert  jasełkowy „Betlejemska dobranocka” – filmowa relacja

W niedzielę 17 grudnia spotkaliśmy się w licznym gronie naszej miłkowskiej społeczności w hali sportowej przy szkole. Z niemałą przyjemnością obejrzeliśmy zorganizowany z rozmachem i fantazją koncert jasełkowy „Betlejemska dobranocka”. Wszystkim obecnym widowisko spodobało się bardzo – występy maluchów oraz nieco większych milusińskich gwiazdeczek i gwiazdorów były gorąco oklaskiwane.  Dobrym pomysłem okazał się także kiermasz świąteczny z pierogami i ozdobami a zbiórka na szkolny park rozrywki zakończyła się powodzeniem. Nie do przecenienia była też sama możliwość przedświątecznego spotkania Miłkowian. Jednym słowem – tegoroczny koncert to wielki sukces Organizatorów – gratulujemy !

Zamieszczona poniżej skrótowa relacja filmowa pozwoli nam zobaczyć to jeszcze raz.

 

 


13.12.2071

„Betlejemska dobranocka”  17 grudnia o dodzinie 15:00 

Szkoła im.Stanisława Marusarza w Miłkowie
Betlejemska dobranocka -17.12.2017 godz 15:00 – w miłkowskiej hali sportowej odbędzie się przedświąteczny koncert i kiermasz

W najbliższą niedzielę 17 grudnia o godzinie 15:00 będziemy mieli przyjemność zobaczyć koncert „Betlejemska Dobranocka” w wykonaniu miłkowskich uczniów i przedszkolaków. Tym razem widowisko odbędzie się w hali sportowej przy szkole a połączone będzie z kiermaszem ozdób świątecznych, na stołach pojawią się też ciasta i pierogi – a dochód ze zbiórki datków będzie przeznaczony na utworzenie parku rozrywki w szkole.

Na imprezę zaprasza serdecznie Dyrektor oraz Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. S. Marusarza w Miłkowie.


8.12.2017

Mikołaj przyjechał do Miłkowa

 

Wieść o przybyciu Mikołaja do Miłkowa sprawiła, że dzieci – często ze swymi rodzicami – licznie stawiły się w Klubie Ekran.

Były śpiewy, wesołe zabawy,  tańce a nawet czary  – oczywiście przy udziale dzieci i samego Mikołaja. Można było także przekąsić coś słodkiego. Na przekór pogodzie atmosfera zrobiła się bardzo gorąca – szczególnie tuż przed wręczeniem prezentów.

Spotkanie mikołajkowe zorganizowała Rada Sołecka i Pani Sołtys.

 

Miłków 8.12 2017 spotkanie mikołajkowe

 

 


12.11.2107

Halniak Miłków walczy

W rozgrywkach klasy A Halniak Miłków rezegrał w niedzielę na własnym boisku mecz z liderem jeleniogórskiej grupy Piastem Bolków. Niestety, mimo dobrze zakończonej pierwszej połowy (1:0 ) w drugiej połowie Halniak uległ bardziej zmotywowanemu przeciwnikowi i spotkanie zakończyło się wynikiem 1: 2 dla Gości.

 

Halniak Miłków kontra Piast Bolków 12.11.2017

 

 

 

 

 


11.11.2017

Ognisko Patriotyzmu w Miłkowie – Dzień Odzyskania Niepodległości

Ognisko Patriotyzmu w Miłkowie 11.11.2017
Ognisko Patriotyzmu w Miłkowie 11.11.2017

 

Miłkowianie spotakli się już po raz drugi przy Ognisku Patriotyzmu – by oddać hołd i pamięć naszym Przodkom, którzy oddali życie za Wolną Polskę.

Dzieci przygotowały okolicznościowy program, przy sypiącym iskrami płomieniu płynęły wspomagane nagłośnieniem pieśni legionowe oraz patriotyczne. Smaczny poczęstunek i jakże przy takiej aurze pożądana gorąca kawa i herbata pozwalały przetrwać uderznia zimnego wiatru.

Ognisko zorganizował Radny Powiatu Jelenigórskiego Krzysztof Wiśniewski a pomogła także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Pani Sołtys.

 


2.11.2017

Zaduszki na miłkowskich cmentarzach

Dzień zadumy nad kruchością naszego życia i szybkim czasem, co przemija bezpowrotne. Dzień pamięci i modlitw. Dawniej wierzono, że w tym dniu i w tej zaduszkowej nocy  dusze cierpiące w czyśćcu szukają pocieszenia na ziemi – w miejscach z którymi osoby te były szczególnie związane. Dlatego też, 2 listopada nie wychodzono z domów, nie wykonywano też żadnych prac podczas których można by było zranić duszę czyścćową nawiedzającą dom czy obejście.

Szczególnie miłkowski cmentarz parafialny w zaduszkową noc emanował światłem pamięci – nie było mogił zapomnianych. Jasna, ciepła od ludzkich myśli i wspomnień świetlana aura otaczała teren cmentarzy. Może udało się to ukazać na fotografiach ?

Zaduszki
Zaduszki – cmentarz parafialny w Miłkowie